CentOS Güncelleme Komutu

CentOS Güncelleme komutu

İşletim sisteminizin güncel olması güvenliğiniz açısından oldukça büyük bir önem teşkil etmektedir. Servisleriniz daima güncel olmalı aksi takdirde korsanlara kapı aralamış olursunuz ki bu sizin için hiç de iyi sonuçlar doğurmayabilir. CentOS servisleri güncelleme aşağıda bellirttiğimiz gibi oldukça basittir.

Böylelikle CentOS nasıl güncellenir? sorusunun cevabını yukarıdaki basit terminal komutu.html ile vermiş olduk. Bu komut oldukça basit ancak bir o kadar da etkilidir!

SEO Analizi Nasıl Yapılır?

İster yeni bir SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışması başlatıyor olun, ister yapmış olduklarınızın yeniden gözden geçirme zamanının geldiğini fark edin, bir web sitesinde SEO analizi bu işlemlerden önce yapılması gereken bir işlem olduğunu bilmelisiniz. Nerede olduğunuzu kapsamlı bir şekilde gözden geçirmek ve nerede olmak istediğinizi netleştirmek için bir adım geri atarak, gelecek yıl daha iyi sonuçlar elde etmek için iyi bilgilendirilmiş bir strateji oluşturabilirsiniz.

Bir Web Sitesi SEO Analizinin Ana Bileşenleri

İyi bir web sitesinin SEO analizi beş ana kategoriyi kapsamalıdır.

1. Teknik Faktörler

İyi bir SEO için ilk ve tartışmasız en kolay adım, SEO’ya zarar veren teknik sorunları tespit etmek ve düzeltmektir.

SEMRush gibi SEO araçları, teknik hatalarınızı hızlı ve kolay bir şekilde tanımlamanıza yardımcı olarak bu süreci kolaylaştırabilir, böylece hatalarınızı daha hızlı düzeltmeye başlayabilirsiniz. Bunlar odaklanılması gereken en önemli teknik faktörlerden bazılarıdır.

Bozuk bağlantıları belirleme ve düzeltme.

Birisi web sitenizdeki bir bağlantıyı takip etmek için tıkladığında ve bir hata mesajı aldığında, bu sizi kötü gösterir ve başka bir web sitesine tıklama olasılığını artırır. Google’ın tarayıcıları, yeterince kötü olan bozuk bağlantıları tanır, ancak aynı zamanda hemen çıkma oranlarında artışa da neden olabilir. Neyse ki, bozuk bağlantıları bulmak paylaştığımız link ile işinizi kolaylaştıracaktır. Kırık Linkleri Kontrol Et

Sayfa hızınızın önemi!

Kullanıcıların yüzde onu, yüklenmesi 2 saniyeden uzun sürerse web sitenizi terk eder ve Google, sayfa hızının bir sıralama faktörü olduğu konusunda açık ve nettir. Google, web sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğini test eden ve hızlandırmak için öneriler sunan ücretsiz bir araca sahiptir.

Web sitenizin mobil uyumlu olmasını sağlamak.

Google, aramalarda iyi performans göstermek istiyorsanız, işletmelere web sitelerinin mobil uyumlu olması gerektiğini söylüyor . Şimdi web sitenizin mobil cihazlarda nasıl çalıştığını test edin ve web sitenizi responsive olacak şekilde yeniden tasarlamanın zamanının gelip gelmediğini düşünün.

2. Rakip Analizi